Екологічний допис : Збережемо природу для наших нащадків»

Cучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей. Забруднення атмосферного повітря у багатьох містах України досягло критичного рівня.
         “Гадаємо, - писав В.Сухомлинський, - що школа майбутнього повинна найповніше використовувати для гармонійного розвитку людини все, що дає природа і що зможе зробити людина для того, щоб природа служила їй. Уже через це ми повинні берегти і поновлювати природні багатства, які маємо”.
                   В екології, як і у вихованні, все пов’язане з усім. Або в юному, найбільш сприятливому для добра, віці через спілкування з природою ми посіємо гуманізм, повагу до життя і готовність його захистити, або цю юну душу заглушить чортополох.
         З метою підвищення якості навчально – виховного процесу та рівня організації позаурочної роботи, у Плужненському професійному аграрному ліцеї створено Регіональний Центр екологічної освіти. При кабінеті «Біології та екології» функціонує гурток « Екологічний Центр». Між учнями  розподілено обов’язки, які вони з задоволенням виконують.  Учні постійно проводять пошукову роботу, збирають цікаву інформацію та ілюстрації з інформаційних видань, фотографують, збирають гербарії  рослин та створюють колекції із зникаючих комах регіону. Розробляють та проводять лекції, виховні години, випускають листівки, створюють композиції з природних матеріалів та організовують виставки, конкурси малюнків, проводять вечори відпочинку. Одним з таких заходів розроблено та проведенно виступ екологічної агітбригади. Активними учасниками,  були учні 12 групи - Самохвал Вікторія, Чепелюк Світлана, Зелінська Олена, Агафонова Наталя, Степанюк Марія, Гончарук Алла; 22 групи -  Богуш Катерина, Приліпа Тетяна. Звучали пісні у виконанні учениці 12 групи Федорук Юлії, учня 36 групи  Вигонського Олександра та художнього керівника Хеленюка Ю.М. Учні у своємо виступі закликали захищати та оберігати природу нашої рідної Землі. Екологічні проблеми, що особливо загострились в останні десятиріччя, викликають стурбованість і тривогу чесних людей Землі.         Захистити весняну квітку і спів солов’я, степову балку і поліське болото, молоду вербиченьку і могутній віковий дуб, чисте повітря і чисту воду – все це і буде надійною гарантією збереження самого життя в усій його красі і гармонії. Без сьогоднішніх наших колективних зусиль надія на виживання людської цивілізації стає проблематичною.
         На жаль, ми поводимось на рідній землі як завойовники і погані квартиранти, а не як дбайливі господарі. Надто укорінились такі небезпечні девізи: “Моя хвата скраю”, “Після нас хоч потоп”, “На наш вік вистачить”, “Після нас хоч траві не рости”. Тож часто і в прямому, і в переносному розумінні трава після нас не росте. Замість добрих сходів і соковитого зела щедро проростає бур'ян байдужості, жорстокості, безкультур’я, неповаги до Землі – матінки, до рідного народу, Батьківщини.
Тож мені дуже  хочеться вірити, що після виступу еко­логічної агітбригади, душі слухачівстали  добрішими, серця — теплішими, і вони назавжди запам'ятають, що: земля — не рабиня наша, а мати;сонце — не вітчим наш, а рідний батько;  ліси — наші брати, річки — сестри; а ми на своїй планеті — не тимчасові мешканці, а мудрі господарі.

Керівник гуртка
« Екологічний Центр»                                              Гончарук Г.М.


Немає коментарів:

Дописати коментар