Екологічна акція "Врятуй птахів"

                Уже багато років у Плужненському професійному аграрному ліцеї працює регіональний „Екологічний центр”, який є осередком природоохоронних заходів та об’єднує у цій справі північну гілку ліцеїв Хмельницької області (Шепетівки, Славути, Нетішина, Полонного, Грицева, Теофіполя). Важливим завданням центру є виховання любові до природи молодого покоління, відповідального ставлення до навколишнього середовища; проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони і збереження нашої флори та фауни планети, розвивати в умовах науково-технічного прогресу екологічне мислення студентів.

        За підтримки студентів, майстрів виробничого навчання, викладачів та керівництва закладу ми долучилися до загальнодержавної акції „Нагодуй птахів”, яка стартувала в Україні з 8 грудня 2020 року. В нас є традицією щорічно проводити різноманітні акції по збереженню і підгодівлі птахів взимку. Адже однією з найбільш розповсюджених груп теплокровних тварин на планеті є птахи – 8600 сучасних видів, в Україні – близько 360 видів. Птахи – наші друзі та помічники. Вони мають велике наукове, виховне й естетичне значення. Є невід'ємною частиною природного середовища і виступають моделями для вивчення біологічних процесів і об'єктами наукових досліджень чудовою прикрасою і захисниками лісів, полів та луків.

        В умовах науково-технічного прогресу потрібно нам шукати можливості зберегти світ птахів, не тільки для нинішнього, а й для майбутнього покоління. Тому на сьогодні досить актуальні залишається питання збереження та примноження птахів. Охороняти потрібно не тільки рідкісних і зникаючих птахів, а й усіх птахів, у тому числі й тих, що є поряд з людиною (в місті, селі, біля ліцею).

        Для птахів зима важка пора. Вони страждають від холоду і голоду. Як птахам дістати з під льоду їжу: траву, зернята. Адже добре відомо: хто ситий, тому холод нестрашний. Процес травлення в птахів відбувається швидко й енергійно, а тому вони постійно потребують їжі. Взимку, не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч на пів голодними і, не дочекавшись дня, гинуть. Згідно зі статистичними даними у сурові зими з 10 великих синиць виживає 1-2. В наших силах врятувати птахів від голодної смерті.

                   На базі Плужненського професійного аграрного ліцею с. Хотень було проведено акцію „Врятуй птахів”. Учні виготовили годівнички різних видів з підручних матеріалів, а також шпаківні і дуплянки для гніздування птахів, вони були розвішені по території ліцею. Найбільш активними були учні 11 групи по професії „Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування; тракторист – сільськогосподарського виробництва ( категорія „А1”, „А2”); водій автотранспортних засобів (категорія „С1”) Гончарук Іван, Хом'яков Олександр, Ліщук Руслан, Рєзніков Іван. Дякуємо у сприянні проведення даного заходу заступнику НВЧ Кушніру В.П, викладачу Шамралюку Л.В, майстру виробничого навчання Федорчуку М.Ю. Ми радимо і закликаємо всіх не байдужих людей проявити милосердя і любов до братів наших менших та підтримати дану акцію „Врятуй птахів”.

         До вашої уваги про головне:

-         птахи, які зустрічаються в нашій місцевості – горобці, синички, сороки, ворони, граки, дятли, голуби;

-         найчастіше птахи мешкають біля житлових будинків, де на подвір'ї їдять домашні птахи у безвітряних місцях, де густі зарості кущів, тому саме там слід вішати годівнички;

-         найкраще пташки їдять зерно, насіння, кришки хліба, шматочки сала;

-         пташок бажано годувати в один і той же час і систематично, якщо декілька днів не давати корму, пташки більше не прилетять до вашої годівнички;

-         годівничку краще робити з дахом, щоб у випадку опадів корм залишався придатним до споживання;

-         не слід забувати, що у пташок можуть бути вороги – домашні коти і собаки, тому годівнички слід вішати у недоступному для них місці. Є інгредієнти, які не можна давати птахам: смажене, гостре, солоне, кисле, житній хліб, шкірку бананів, цитрусові.

        Допомагайте пернатим друзям взимку!

        Запрошуйте милих і кумедних пташок до себе в гості, щоб помилуватись і досита нагодувати їх в цей важкий для них час! Скільки б не було у вас різних справ, турбот та веселощів, не забувайте про своїх крилатих друзів. Допоможіть птахам, вони стануть вам у пригоді, сторицею віддячать своєю невтомною працею та піснями.

             Керівник регіонального „Екологічного

центру” Плужненського професійного

                                                                         аграрного ліцею Олійник Г.І.

учні групи №11 "До розвішування годівниць - готові"

Учні групи №11 "Виготовлення годівниць"


Немає коментарів:

Дописати коментар