Чому не можна спалювати сміття?

Опале листя - користь чи шкода?
Як тільки блисне промінчик весняного сонця, працьовиті люди миттю кидаються  на  городи,  сади та подвір'я очищаючи їх  від торішнього листя та трави,  не рідко деякі господарі влаштовують пожежі, спалюючи суху траву. Останніми роками спалювання навесні сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо.  Люди  переконані що спалювати суху траву не те що шкідливо, а навіть корисно.
Не зважаючи на численні перестороги, селяни продовжують проводити такі «прибирання», тим самим отруюючи повітря десятками найрізноманітніших хімічних сполук, які накопичуються у організмі людей, провокуючи загострення як хронічних хвороб, так і виникнення нових (у тому числі й онкологічних) захворювань. Разом із димом у повітря, а потім й у легені людини потрапляють і важкі метали, і сумнозвісні діоксини, і бензопірени, і окиси азоту, і найрізноманітніші канцерогенні сполуки. З листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.
Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й насіння, паростки дерев та корені майбутньої рослинності, так, що земля на кілька років зменшує підріст свіжої зелені. Спалювання трави аж ніяк не сприяє підвищенню родючості грунтів. Адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі грунту. Гинуть не тільки мікроорганізми, але й знищуються гнізда птахів, різні види тварин, плазунів тощо. Часто спалювання трави переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків.
  Тому основне завдання учасників гуртка «Екологічний центр» є поширення інформації  про те, що  існує альтернатива спалювання листя та трави, яка ще й приносить користь. Адже сухостій можна компостувати і згодом використовувати як природне добриво для підживлення дерев та кущів. На великих ділянках рослинні залишки можна переорати.

Керівник Регіонального  

Центру екологічної освіти     Г.М. Гончарук

Немає коментарів:

Дописати коментар